Informace o psychoterapii

Od našich profesionálů pro Vás

Syndrom vyhoření a způsoby řešení

Syndrom vyhoření je stav, který postihuje jednotlivce, kteří jsou dlouhodobě vystaveni emocionálnímu přetížení a vysokému pracovnímu stresu. Tento syndrom se neomezuje pouze na pracovní prostředí, ale může se projevovat i v jiných oblastech života, jako jsou osobní vztahy, rodina nebo volný čas.

Táta má rýmu

Taková podzimní viróza může být příjemnou výmluvou v práci nebo i doma. A čas v posteli, v klidu, s knihou či u filmu, ten může být dost fajn. ... Teda vlastně býval dost fajn, dokud člověk byl sám za sebe.
S radostmi a starostmi společného či pracovního života se tohle útočiště tak nějak bortí. A děti? ... O tom radši jindy. ... Z domova se stává klec v pavilonu opic plná chrchlajících paviánů.
A to teď nechávám stranou odkaz toho nanoskrčka s korunou, co se tu furt ještě ometá.

Přepracování

V dnešním moderním a neustále se měnícím světě je přepracování stále častějším problémem. Lidé jsou vystaveni vysokému pracovnímu tempu, dlouhým hodinám a vysokým očekáváním jak ze strany zaměstnavatele, tak i ze strany sami sebe. Přepracování může mít závažné důsledky na fyzické i psychické zdraví jednotlivce. V tomto článku se především zaměřím na příčiny přepracování, jeho důsledky a možnosti prevence.

Podzimní deprese

Podzimní deprese, také známá jako sezónní afektivní porucha (SAD), je typická pro období podzimu a zimy. Lidé, kteří trpí touto formou deprese, prožívají symptomy jako únavu, náladovost a ztrátu zájmu a energie. V tomto článku se zaměříme na definici podzimní deprese, prevenci, způsoby jejího řešení a na to, koho tato porucha nejčastěji postihuje.

Základní stresové reakce a vyzývavé chování v sociálních službách

Agresi jako nejvýraznější projev vyzývavého chování, můžeme chápat jako zadržovaný pramen životní energie, jehož proud, v momentě uvolnění, může osobu nebo okolí poškodit.

Souhlasím se vším